RIZIKOVÉ KÁCENÍ

Podívejte se na video

 

   certifikát    papír na výškové práce    pojištění odpovědnosti

Certifikáty:

Nahoře si můžete ověřit, že máme certifikát na práci s motorovou pilou - plný rozsah, dále na práci ve výškách a na základě těchto papírů máme i pojištění odpovědnosti, které je při tomto typu práce nutností.

Postup kácení:

1. Pokud to prostor dovolí, je možné strom po jednotlivých částech shazovat dolů, buď jednotlivé větve, či špalky se nasměrují, tak aby dopadly na místo, kde nehrozí žádné poničení. (viz. foto č.4)

2. Kde to terén nedovolí je nutné větev, či špalek spustit na laně (foto 5).

3. V extrémnějších případech je nutné použít plošinu, či dokonce jeřáb. Tento postup se využívá v situacích, kdy je strom ve špatném stavu a není bezpečné se po něm jakkoliv pohybovat.

Kalkulace zdarma:

Nacenit kácení stromu přes telefon je téměř nemožné, proto se vždy snažíme na místo přijet, obhlídnout strom a terén a dle těchto informací zakázku nacenit: Kalkulaci vám uděláme zdarma, stačí zavolat na tel. číslo 733 398 777 Cena na hrubo vyřezaného hřibu je 500 - 700 Kč (dle velikosti a tvrdosti dřeva). Nahrubo = bez obroušení.

Poslední fotky jsou věnovány výtvorům, které mohou zůstat po vašem skáceném stromu na památku. Kácení stromu je pro většinu lidí silným zážitkem. Většina stromů nás doprovázela po dlouhou dobu našich životů a někdy tu byl i dlouho před námi. Společně překonáváme silné momenty, jako jsou vichřice, bouřky, nečekané námrazy a další extrémní projevy pověrtrnostních vlivů. Na druhé straně nás stromy těší svou krásou, předáváním uklidňující atmosféry. Stromy nám dobře posloužily i např. jako základna na houpačky pro naše děti/vnoučata, dále pro instalaci houpacích a relaxačních sítí, kde jsme trávili ten nejbezstarostnější čas. Na posledních obrázcích se můžete inspirovat způsobem, který vám může strom i nadále připomínat a vdechne vaší zahrádce nový pozitivní rozměr (foto č. 8,9,10). Přesně taková památka na váš strom může být i na vaší zahradě.

 

 

Ořez ořechu Jasan Postupné ořezávání větví Řízené zhazovaní špalku do míst, kde se nic nepoškodí Spouštění větví po laně Technika Horolezecké pomůcky Vzpomínka na váš strom v podobě hřibu Chlouba vaší zahrady Kácení ořechu ...a už nám špička uschlého smrku pomalu míří k zemi GOPR0284
webdesign Studio R3D, s.r.o.